Kırıkkale'de Tercih Edilen Yağ ve Filtre Firması
Gülüver Madeniz Yağ firması olarak Kırıkkale Sanayi Çarsısında bulunan merkezimizde tüm marka araçların yağ ve filtre değişimlerini uygun fiyat ve tecrübeli personelimiz ile hizmet vermekteyiz. Bünyemizde satışını yaptığımız onlarca yağ ve filtre markası ile aracınızın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

Kırıkkale Yağ Değişimi

Kırıkkale Yağ Değişimi

Geleneksel motorlardaki en büyük sorun ve en yaygın aşınma nedeni sürtünmedir. Motor yağı, sürtünmeyi önleyen veya azaltan ana malzemedir. Araç belli bir kilometreye ulaştığında yağının değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü azalır, azaltır ve hatta biter. Ancak yağ sadece tükendiği veya kaybolduğu için değil, değer kaybettiği için de değiştirilir. Yağ ısı direncini kaybederse, parçaları sürtünmeden koruyamayacaktır. Bu, güncellenmesi gerektiğini gösterir. Yağ filtresi, yağ kadar önemlidir. Bu alanda gerekli kontroller düzenli olarak yapılmalı ve gerekli yenileme sağlanmalıdır.

Yağın Durumu Nasıl Anlaşılır?

Gösterge panelindeki yağ seviyesi uyarı işareti çok önemlidir. Bu faktörler dikkate alınarak motorun hizmet ömrü uzatılabilir. Çünkü yağ seviyesi düştüğünde aşınmadan dolayı parçalar zarar görebilir. Ayrıca, düzenli araç bakımı sırasında yağın da kontrol edilmesi gerekir. Kırıkkale yağ değişimi bu etkenleri kontrol eden ve size en kısa çözüm yolunu gösterir.

Yağ metale zarar vermez ve piston silindir içerisinde daha rahat çalışır ve hareket eder. Yağ eskidiğinde veya azalırsa, pistonun hareketi sürtünmeye neden olur, bu da ısıyı artırır ve motorun ömrünü kısaltır.

Kırıkkale Yağ Değişimi

Sağlığınızı tehlikeye atmadan, çevreye duyarlı bir şekilde yağı değiştirmek bir meslektir. Benzer şekilde, bu tür yağ değişimleri için ev kitinde bulunmayan bazı aletlere ihtiyacınız olabilir. Yeni ve temiz yağı ilgili bölmeye dökmeden önce, eski yağın tamamen çıkarıldığından emin olmak önemlidir. Eski motor yağını direk olarak toprağa, tuvalete veya çöpe dökmek çevre ve diğer insanların sağlığı açısından çok yanlıştır. Araba tamir hizmetlerinde kullanılan yağ, özel aletlerle geri dönüştürülecek ve böylece çevreye verilen zarar azaltılacaktır. Buna duyarlı olmalısınız.

Yağ Değişimi Hakkında Bilgiler

Yağı değiştirirken, araç üreticisinin önerdiği yağ türünü kullanmak ve üreticinin istediği aralıklarda yağı değiştirmek en sağlıklı çözümdür. Yağı değiştirmeden önce, gerçek şu ki, en yüksek performanslı ve en sağlıklı yağ, motor üreticisi tarafından seçilen yağdır. Aracın yağı değiştirilmediğinde bazı sorunlar çıkmaya başlayacaktır. Bir aracın yağı zamanla sağlığını kaybeder ve birkaç kilometre sürülmemiş olsa bile yağının değiştirilmesi gerekir. Motorun yıpranmaması için yağ değişim döngüsü atlanmamalıdır. Ayrıca tüm motor yağları aynı olmadığından tüm araçlar için uygun değildir.

03 Ekim 2020
119 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?