Kırıkkale'de Tercih Edilen Yağ ve Filtre Firması
Gülüver Madeniz Yağ firması olarak Kırıkkale Sanayi Çarsısında bulunan merkezimizde tüm marka araçların yağ ve filtre değişimlerini uygun fiyat ve tecrübeli personelimiz ile hizmet vermekteyiz. Bünyemizde satışını yaptığımız onlarca yağ ve filtre markası ile aracınızın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

Yağ Değişimi

Yağ Değişimi 

Gelişen teknoloji ve değişen yaşam koşulları ile beraber tüm işlerimizi makineler yapmaktadır. Bu makinelerden en önemlileri ise kullandığımız motorlu araçlardır. Motorlu araçlar yüksek ısıda ve yüksek hızda çalışan metal parçalardan oluşmaktadır. Araçlarımızdaki metal parçalar arasındaki sürtünmeler ve yüksek ısı ile hızlı çalışmadan dolayı kaynaklanabilecek aşınmalar ise madeni yağlar ile sağlanmaktadır. Bu sebeple araç üreticileri tarafından belirlenen zaman aralıklarında araçlarımızda yağ değişimi yapmamız gerekmektedir.

Kırıkkale ilinde faaliyet gösteren Gülüver Madeni Yağ firması işte bu ihtiyacınızı en hızlı, en güvenilir ve en uygun fiyatla yapmak amacıyla kurulmuş bir firmadır. Bünyesinde bulunan uzman kadrosu ile araçlarınızın yağ değişimi işlemlerini en uygun fiyata en kaliteli malzemeleri kullanarak en iyi işçilikle yapmaktadır. Gülüver madeni yağ firması anlaşmalı olduğu Castrol, Total, Shell, Mobil, Petrol Ofisi, Opet, Alpet, Petro Yağı, BP madeni yağ firmaları ile araçlarınızın ve cebinizin dostu olacaktır.

 Yağ Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Araçlarımızın bir metal ömrü vardır bu süreyi azaltmak veya çoğaltmak ise bizlerin elinde olan bir şeydir. Düzenli olarak bakımı yapılan araçlarımızın kullanım ömrü ve yakıt maliyeleri de düşecektir. Motorun düzgün çalışması için gerekli olan maden yağlar motorun çalıştığı zaman ortaya çıkan yüksek ısıdan kaynaklı olarak zamanla özelliğin yitirmektedir. Bu sebeple de araçlarımızın yağını belirli kilometrelerde değiştirmemiz gerekmektedir. Genellikle uzmanlar tarafından tavsiye edilen ise her 10.000 km de bir yağ değişimi ve filtre değişimi yapılmasıdır. İşte Kırıkkale yağ değişimi için yanınızdaki dost ise gülüver madeni yağdır.

 Yağ Değişiminde Başka Hangi Parçalarında Değişmesi Gerekir?

Yağ değişimi yani periyodik bakım sırasında motor yağı ile beraber bazı parçalarında değiştirilmesi gerekmektedir. Bu parçaların değişimi düzenli değişimi ile araçların yakıt masrafları düşmekte ve çekişleri de artmaktadır. Bu parçalar motor filtresi, yağ filtresi, şanzıman yağı ve benzeri parçalardır. Genellikle çok pahalı olmayan bu bakımların zamanında yapılmaması ise aracınızda ciddi maliyetli arızalara yol açabilmektedir.

 Yağ Değişimi Yapılmazsa Ne Olur?

Araçların motorları çok yüksek ısıda ve hızlı dönen parçalardan oluşmaktadır. Kullanılan madeni yağlar ise bu parçaları sararak ısıdan az etkilenmesini ve çalışma esnasında oluşan sürtünmeyi en aza indirmektedir. Yağ değişimi düzenli yapılmazsa aracımızdaki yağ biter yada özelliğini kaybederse halk arasında yatak sarma denilen pistonların sıkışması sonucu oluşan ciddi maliyetli ve sıkıntılı arızalar meydana gelebilir.

03 Ekim 2020
53 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?